חדר לפי שעות

התרבותם של צימרים, חדרי אירוח ומלונות, המאפשרים לאורח לשהות במקום בשיטת חדר לפי שעה, גם מעט זמן על פי צרכיו, מציגה שאלה מעניינת לגבי אופי העיצוב של החללים הללו. הזמנת חדר לפי שעות, כלומר אפילו בלי ללון שם בלילה, יוצרת, לכאורה, ציפיות מצוצמות לגבי התנאים והשירות המגיעים למבקר במסגרת חדר לפי שעה. האמת היא שדווקא ביקור באותו חדר לפי שעה הוא בדרך כלל בריחה מחיי היום יום כדי להתמלא באנרגיות ולחזור לעבודה, למשפחה, לשיגרה בכוחות מחודשים.

לפיכך, עיצוב של מתחם ובו השכרת חדר לפי שעה היא חלק מהשירות השוטף צריך להיות כזה, שאורח שנכנס לתוכו צריך מייד לחוש שעבר לעולם קסום שמנתק אותו מהחוץ ומעניק לו חדר לפי שעה כאילו היה לכמה שעות במלון פאר בחו"ל. ואכן בהרבה מקרים חדר לפי שעות יהיה קודם כל מצוייד בכל מה שיכול לפנק אורח לרגע. כך למשל, צריך שיהיו באותו חדר לפי שעות טלוויזיה עם מסך גדול, אפשרות להקרנת סרטים, מטבחון קטן ובו מקרר עם מיטב המטעמים, מכונת קפה ועוד.

חדר לפי שעה צריך גם להיות יפה ונעים

מעבר לכל המכשירים והאביזרים החשמליים, חשוב שאירוח במתכונת של חדר לפי שעה יציע גם אם מדובר במלון או במתחם של חדר לפי שעה אווירה נינוחה ושליווה. במקרה כזה סגנון העיצוב של חדרים לפי שעה יכולים להשתנות לפי סוג המבקרים. אם מדובר באורחים ששכרו חדר לפי שעות כי הם הולכים לקיים בו מסיבת רווקים סוערת, כדאי שהוא יהיה מעוצב באווירה עזה ונועזת. לעומת זאת אם מדובר בהשכרת חדר לפי שעות על ידי משפחת הכלה לקראת החתונה, ברור שעדיף יהיה תכנון צח וענוג.

גם התכנון של הכניסה לאותו חדר לפי שעות או הגינה מסביבו, צריכים להלום את הבילוי המועדף על הבאים בשעריו. אם זה זוג שרוצה קצת שקט מהילדים או מהמבוגרים, יש לדאוג למתחם שקט ואינטימי, עם אווירה רגועה וצבעים פסטליים. אבל במקרה של בני משפחה שהתכנסו לכבוד יום הולדתו של הסבא הגאה, דווקא יש לדאוג לגינה פורחת סמוך לאותו חדר לפי שעות כדי שאותן שעות מעטות תהיינה חגיגה שלמה.

חזור לעמודי מידע