צימרים בדרום

רק בשנים האחרונות התחלנו להתרגל לרעיון שצימרים זה לא רק כפרים ירוקים בצפון. צימרים בדרום, מסתבר, זה גם כל החוויה מוענקת באחיהם הצפוניים, אבל צימרים בדרום הם בעלי ערך מוסף. כי כמה אפשר להצפין אל הנוף הירוק ירוק? לפעמים מתחשק להיזרק באיזה מתחם שאנטי מדברי הרחק הרחק מכל ציביליזציה. צימרים בדרום יעניקו את שני העולמות – חוויית סוף העולם עם פינוק לא מהעולם הזה.

צימרים כבר אפשר להשיג באילת הידועה יותר כעיר מלונות. גם בה יש מקום לאותם צימרים בדרום, המעניקים אווירה קצת יותר אינטימית מאשר המלונות העצומים שיש בלי סוף במרחביה. קצת אינטימיות בעיר הבילויים האולטימטיבית בקצה המדינה אפשר להשיג ברשימת צימרים בדרום.

ואם נתחיל להצפין, נמצא צימרים אשר מקשטים את כל המסלול אל מרכז הארץ, מקיבוצי הערבה, דרך מצפה רמון, אזור חבל אשכול- בכולם צימרים בדרום המאפשרים לחוות את האזור המדברי והצחיח שלנו בימי הקיץ הלוהטים, אבל גם ובעיקר בימי החורף שהופכים את האזור ההוא לייחודי במיוחד. צימרים בדרום מאפשרים לנפוש בחורף סמוך לאזורי פריחה מרהיבים או נחלים שוצפים במזג אוויר נוח יחסית.

מפת הנגב שלנו, עם רשימת של צימרים, לא מסתיימת בקו מכתש רמון או ביישובי עזה. צימרים בדרום פרושים לאורך הגבול עם מצרים, ביישובים מיוחדים באופיים, כמו למשל צימרים בדרום הממוקמים במרכזים אקולוגיים הנשענים על בנייה מבוץ. או למשל כל חוות הבודדים המציעות צימרים בדרום לצד מחלבות פעילות לייצור מוצרי חלב עיזים.

גם הלאה לכיוון באר שבע וקריית גת עוד אפשר למצוא רשימה של צימרים, בעיקר סביב מרכזים קולינאריים ייחודיים ויקבי בוטיק. האזור המובהק לכך הוא יואב-יהודה שבו עשרות משקים המגדלים בחלקם יין ובכולם יקבים פעילים. בסמוך לחלק מהם מוצעים צימרים שמתפרשים עד ממש בירת השפלה, הלא היא רחובות. צימרים אלה, הינם בדרך כלל מאובזרים היטב לחופשה חלומית של זוגות רומנטיים, או לאירוע רחב יותר לציון שמחה משפחתית או חברתית.

חזור לעמודי מידע