צימרים זולים

המחשבה על צימרים זולים עלולה להביא איתה הרהורים נוגים על סיפורים של פעם שכבר אינם עוד, או תיאורים עגומים של מקומות לינה מוזנחים ועזובים. הרבה שנים נחשבו הצימרים בכלל לאח החורג של בתי המלון ובתי ההארחה הכפריים. רק שברוב המקרים יצרו הבעלים צימרים על ידי שיקום של חדר ישן, סגירת מרפסת במהירות או אפילו לול שיצא מכלל שימוש. את כל אלה הפכו ברבות השנים למקבצי צימרים זולים שהעניקו אופציה שפויה למטייל באזורים הנידחים. צימרים זולים היו אכסניות משודרגות לזוגות ולמשפחות נופשים.

אבל עם השנים עבר כל תחום האירוח ובכללו גם צימרים, מהפך של ממש. מעם שמבלה מעט מאוד בבתי מלון מיושנים ומעדיף לנסוע לחו"ל כדי לנפוש, הפכנו לאומה של תאבי חופשות ונופשים של כייף מכל הסוגים. הטייל הישראלי כבר אינו מסתפק באותם צימרים זולים, גם אם מדובר בחבר'ה צעירים שרק השתחררו מהצבא, ובוודאי שלא במשפחות שחיכו בקוצר רוח לחופשה המשפחתית המפנקת ולא יסתפקו במסגרת של צימרים זולים על שפת הכינרת.

צימרים זולים לחופשה סופר מפנקת

מכאן ועד לשדרוג המואץ של כל תחום האירוח בארץ הדרך הייתה קצרה. בתי מלון מציעים מאפייני בוטיק וקונספטים שלמים של פינוק עם אווירה בסגנונות שונים. מה שהיו פעם צימרים הפכו למתחמי פאר מפנקי, ובהמשך התקבעו בעצם שני סוגים של צימרים: כאלה המוצעים כדירות אירוח בסטנדרט של חמישה כוכבים על פי כל דירוג, אלה גם יהיה בדרך כלל היקרים יותר.

לא צימרים זולים אלה, אבל מציעים שירות מדהים הכולל הרבה מעבר למקובל, גם ברמת האוכל.
צימרים אלה, שבעבר כאמור הציגו את רמת האירוח הבסיסית ביותר, שופצו לדרגת אירוח מצוינת. היום הם צימרים זולים בהשוואה למפוארים, למרות היותם צימרים זולים ברמה גבוהה ביותר. יתרון חדש נוסף של צימרים אלה הוא מיקומם: לא עוד בקצווי מדבר או על הר בגליל העליון, אלא גם במרכז הארץ. צימרים זולים הפכו אופציה נוחה לכל מצב שיש צורך באתנחתא קצרה באמצע היום או החיים.
 

חזור לעמודי מידע